Kľúčové slovo: CFD

CFD sú moderným finančným derivátom, ktorý umožňuje obchodníkom, aby sa zapojili do obchodovania na finančných trhoch s minimálnym kapitálom. Nech si zoberieme takmer akýkoľvek finančný inštrument, dokážeme nájsť brokerov, ktorí ponúkajú lacný spôsob, ako tento nástroj zobchodovať práve pomocou CFD. A je jedno či hovoríme o akciách, akciových indexoch, forexe, komoditách, či dlhopisoch. Dokonca aj väčšina opcií sa bežne obchoduje vo forme rozdielových kontraktov.

CFD (Contracts For Difference) alebo rozdielové kontrakty takmer dokonale kopírujú cenu podkladového aktíva. Týmto podkladovým aktívom môže byť menový trh, akcie spoločností alebo kontrakty futures. Rozdielové kontrakty na spoločnosť Microsoft budú takmer dokonale kopírovať cenu akcie firmy Microsoft; podobne budú rozdielové kontrakty na EURUSD kopírovať cenu medzibankového kurzu medzi eurom a dolárom, či kontrakty na aprílovú ropu budú presne sledovať cenu aprílového futures ropy.

Na rozdiel od ETF, ktoré slúžia na investovanie, CFD sú ideálne na krátkodobé špekulatívne obchodovanie, keďže sa za ich držbu platí úrok. CFD môžete obchodovať napríklad na platforme SaxoTrader.

Okrem finančného vzdelávania ponúka TRIM Broker vo svojej Zóne obchodníka aktuálne finančné správy a finančné analýzy ohľadom mnohých CFD finančných nástrojov ako EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, USDCAD, NZDUSD, SP500, DJI, NASDAQ, DAX, Eurostoxx, zlato, striebro, ropa či zemný plyn.

Články týkajúce sa kľúčového slova CFD:

Upozornenie: Vstupom na internetové stránky spoločnosti TRIM Broker, s.r.o. (IČO: 35 867 302, Jarošova 1, Bratislava, Slovenská republika), ďalej len "spoločnosť", súhlasíte s podmienkami používania webových stránok spoločnosti. Obchodovanie a investovanie na finančnom trhu je rizikové a nie je vhodné pre každého. Zvážte preto možné dopady a riziká takýchto činností ešte pred tým, než začnete obchodovať. S obchodovaním na finančnom trhu sa spája riziko možných strát. Spoločnosť vykonáva činnosť samostatného finančného agenta v sektore kapitálového trhu, ktorá sa týka výhradne len prevoditeľných cenných papierov, dlhopisov a prevoditeľných cenných papierov zahraničných subjektov kolektívneho investovania. Spoločnosť nezodpovedá za správnosť a úplnosť údajov a informácií tu zverejnených. Informácie tu uvádzané neposkytujú daňové, právne a ani investičné poradenstvo, neposkytujú žiadnu záruku alebo tvrdenie, že by bolo na ich základe možné profitovať alebo limitovať potenciálne straty. Spoločnosť nenesie zodpovednosť za žiadne straty spôsobené užívaním informácií vypracovaných, zverejňovaných alebo ďalej rozširovaných spoločnosťou na svojej internetovej stránke. Viac v upozornení na riziká. TRIM Broker, a.s. je registrovaným finančným sprostredkovateľom v sektore kapitálového trhu v Registri finančných agentov Národnej banky Slovenska pod číslom 112504. Viac v právnom vyhlásení. Services of company TRIM Broker, a.s. are not solicited to US customers.