Sprievodca trhom komodít

Sprievodca trhom komodít sa zaoberá obchodovaním a investovaním do komodít pre začiatočníkov ako aj pokročilých obchodníkov. Aké finančné nástroje použiť pre krátkodobé špekulácie alebo dlhodobé investície? Sprievodca komoditným trhom sa zaoberá rozdeleniu komoditných inštrumentov a spôsobov ako obchodovať na komoditných trhoch cez kontrakty futures, CFD alebo ETF

Okrem vzdelávania TRIM Broker ponúka aktuálne správy z komoditných trhov v podobe komoditných správ a finančných analýz v Zóne obchodníka. Tá sa venuje všetkým kľúčovým komoditám ako je zlato, striebro, ropa, zemný plyn, meď, kukurica, pšenica alebo sója.

Okrem tohto sprievodcu si pozrite aj ostatných sprievodcov: sprievodca finančným trhomsprievodca forexom, sprievodca trhom akcií, sprievodca technickou analýzou alebo sprievodca monetárnou politikou.

 KOMODITY - ako na to


ZÁKLADY OBCHODOVANIA KOMODÍT
1. KAPITOLA

Prečo obchodovať komodity
 Ako obchodovať komodity
 Porovnanie Futures, CFD a ETF
 Aké komodity môžeme obchodovať?
 Exspirácia kontraktu
 Parametre obchodu
 Detaily komoditných CFD
 
OBCHODUJEME ROPU
2. KAPITOLA

Druhy ropy (Crude vs, Brent)
 Dopyt po rope
 Ponuka ropy
 Svetové zásoby ropy
 OPEC
 OPEC a trh ropy
 Faktory vplývajúce na vývoj ceny ropy
 Dôležité informácie o rope
 
OBCHODUJEME ZLATO
3. KAPITOLA

Zásoby zlata
 Dopyt po zlate
 Faktory ceny zlata
 Dôležité informácie o zlate

Upozornenie: Vstupom na internetové stránky spoločnosti TRIM Broker, s.r.o. (IČO: 35 867 302, Jarošova 1, Bratislava, Slovenská republika), ďalej len "spoločnosť", súhlasíte s podmienkami používania webových stránok spoločnosti. Obchodovanie a investovanie na finančnom trhu je rizikové a nie je vhodné pre každého. Zvážte preto možné dopady a riziká takýchto činností ešte pred tým, než začnete obchodovať. S obchodovaním na finančnom trhu sa spája riziko možných strát. Spoločnosť vykonáva činnosť samostatného finančného agenta v sektore kapitálového trhu, ktorá sa týka výhradne len prevoditeľných cenných papierov, dlhopisov a prevoditeľných cenných papierov zahraničných subjektov kolektívneho investovania. Spoločnosť nezodpovedá za správnosť a úplnosť údajov a informácií tu zverejnených. Informácie tu uvádzané neposkytujú daňové, právne a ani investičné poradenstvo, neposkytujú žiadnu záruku alebo tvrdenie, že by bolo na ich základe možné profitovať alebo limitovať potenciálne straty. Spoločnosť nenesie zodpovednosť za žiadne straty spôsobené užívaním informácií vypracovaných, zverejňovaných alebo ďalej rozširovaných spoločnosťou na svojej internetovej stránke. Viac v upozornení na riziká. TRIM Broker, a.s. je registrovaným finančným sprostredkovateľom v sektore kapitálového trhu v Registri finančných agentov Národnej banky Slovenska pod číslom 112504. Viac v právnom vyhlásení. Services of company TRIM Broker, a.s. are not solicited to US customers.